ZS9

 

Listopad - Bruslení

20231110 123456Hodiny tělesné výchovy patří pro většinu žáků naší školy k těm oblíbeným. A co teprve, když se jde bruslit! Většina žáků se těšila už od září. Díky tomu, že máme ve škole nakoupené brusle k zapůjčení a díky Technickým službám Moravská Třebová, které nám umožňují využívat zimní stadion v dopoledních hodinách, se tak stává bruslení dostupné pro všechny naše žáky. Děkujeme.

 

 

 

 

Všechny fotografie - Listopad - Bruslení

Generální zkouška na Kukátko

20231113 122639Nezadržitelně se blíží termín divadelního Kukátka, přehlídky malých divadelních forem speciálních škol, které každoročně v moravskotřebovském muzeu pořádá naše škola. Deváťáci si letos připravují divadelní ukázku olympijských her z antického Řecka. Už více než měsíc pilně nacvičují, v pracovním vyučování šijí kostýmy, ve výtvarné výchově malují kulisy. Snad se nám i letos vystoupení vydaří!

 

 

 

 

Všechny fotografie - Generální zkouška na Kukátko

Říjen - Halloween

20231031 093209Halloween se v naší škole letos patřičně oslavil. Žáci v projektovém dni tvořili strašidelné dekorace,oblékli hrůzostrašné kostýmy, prošli halloweenskou stezku, kde plnili tématické úkoly. Sladká odměna a dobrý pocit z pěkně prožitého dopoledne byl všem dostatečnou odměnou.

 

 

 

 

Všechny fotografie - Říjen - Halloween

Říjen - Legiovlak

20231006 082432Učivo dějepisu 9. ročníku o bojích 1. světové války velmi dobře dokresluje návštěva muzea na kolejích - Legiovlak, projekt Československé obce legionářské. Naši žáci se tak mohli na vlastní oči seznámit se životními podmínkami, bojovou činností a zvyklostmi našich dobrovolníků na dlouhé cestě po Transsibiřské magistrále.

 

 

 

Všechny fotografie - Říjen - Legiovlak

Říjen - Výstup na Hradisko

20230929 104141V rámci přírodopisu při poznávání společenstva les jsme využili krásné počasí letošního podzimu a vypravili jsme se na moravskotřebovské Hradisko. Prudké stoupání nám dávalo celkem zabrat, ale zase jsme využili četných zastavení a přestávek nejen k občerstvení, ale i k pozorování okolní přírody, poznávání stromů, keřů a dalších rostlin, našli jsme i několik hub.

 

 

 

Všechny fotografie - Říjen - Výstup na Hradisko

Září - Den u koní

20230914 104600Naši žáci mají každý rok v rámci projektového dne možnost strávit den u koní. Seznámí se s tím, jak o koně pečovat, jak se k nim chovat, čím je krmit, jak se uklízí stáje a jak se kůň čistí a sedlá. Největším zážitkem je však samotná jízda na koni, kterou ve velké míře ti odvážní využívají.

 

 

 

 

Všechny fotografie - Září - Den u koní

Září - Stopovaná

20230908 084952První týden ve školním roce jsme se žáky 9. ročníku uspořádali pro ostatní děti naší školy stopovanou do Pekla. Po splnění všech úkolů následovala sladká odměna a opékání špekáčků. Den jsme si za krásného letního počasí náramně užili. 

 

 

 

 

Všechny fotografie - Září - Stopovaná

 
 

BSSPK
 

doucovani zaku skol


logo eu fondu msmt

Projekt spolufinancován Evropskou unií
Název projektu: ZVÝŠENÁ KVALITA VZDĚLÁVÁNÍ III
Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/22_002/0003096

pdf ico