ZS5A

 

Květen - Recitační soutěž a Superstar

IMG 0558V květnu se v naší škole konala recitační soutěž a Superstar. V recitační soutěži žáci přednášeli poezii a ukázali své recitační schopnosti. Ve školní Superstar pak žáci naši žáci zpívali píseň o Yettim. Obě akce byly velmi úspěšné a všichni účastníci podali skvělé výkony.

 

 

 

 

Všechny fotografie - Květen - Recitační soutěž a Superstar

Květen - Výlet do Prahy

IMG 7804

29.5. bylo pro nás krásné datum. Jeli jsme na školní výlet do Prahy. Prošli jsme se historickou Prahou (Václavské náměstí, Staroměstké náměstí s orlojem, Karlův most a Pražský hrad), dobře jsme se občerstvili, vychutnali jsme si vynikající zmrzlinu. Stihli jsme také navštívit obchodní dům s hračkami a dětské hřiště. Unavení ale velmi spokojení jsme se vrátili domů. 

 

 

   

Všechny fotografie - Květen - Výlet do Prahy

Duben - Pálení čarodějnic

IMG 6839

Na konci dubna jsme slavili Pálení čarodějnic. Opekli jsme si špekáčky a zahráli jsme si zábavné sportovní hry. Počasí nám moc přálo. 

 

 

 

 

Všechny fotografie - Duben - Pálení čarodějnic

Duben - Dopravní soutěž

IMG 0544Ve spolupráci s Městskou policií města Moravská Třebová jsme připravili dopravní hřiště pro žáky naší školy. Cílem bylo, aby si děti vyzkoušeli jízdu zručnosti, dodržování dopravních značek nebo jen bezpečnou chůzi po přechodech a pozorování dopravních situací. I nejmenší žáci mohli jezdit na odrážedlech, pro zdatnější byly připraveny koloběžky a ti nejstarší mohli použít kola. Celý den jsme si užili a všichni byli odměněni drobnými dárky souvisejícími s dopravní tematikou.

 

 

Všechny fotografie - Duben - Dopravní soutěž

Březen - Pracovní vyučování

IMG 5135V rámci pracovního vyučování jsme s panem učitelem vyráběli jednoduché oplocení pro naše rostlinky na zahradě.   

 

 

Všechny fotografie - Březen - Pracovní vyučování

Únor - Opékání

IMG 4491V únoru jsme se vydali opékat špekáčky na Křížový vrch. 

 

 

 

 

Všechny fotografie - Únor - Opékání

Leden - Vyrábění ptačích budek

IMG 3602V Lednu jsme s panem učitelem v pracovní výchově vyráběli ptačí budky.

   

   

  

 

Všechny fotografie - Leden - Vyrábění ptačích budek

Prosinec - Předvánoční čas

IMG 3421Během celého prosince bylo pro nás ve škole připravena spousta aktivit. Dne 5. prosince nás navštívil Mikuláš, čerti a anděl. Tento rok si čerti nikoho neodnesli, takže jsme zůstali všichni v plném počtu. Předvánoční čas jsme si také společně zpříjemnili během vánoční besídky, kdy jsme si rozdali dárečky, zaspívali si a krásně se naladili na Štědrý den.   

    

  

 

Všechny fotografie - Prosinec - Předvánoční čas

Prosinec - Zimní radovánky

IMG 2767Začátkem prosince nám napadla pořádná pokrývka sněhu, proto jsme využili příležitost a šli jsme sáňkovat.

  

 

 

 

Všechny fotografie - Prosinec - Zimní radovánky

Listopad - Loučení s podzimem

IMG 2033V rámci loučení s podzimem jsme se věnovali kreativním aktivitám v tělocvičně. Kluci se ponořili do tvoření obrázků z kaštanů, kde využívali pestrou paletu podzimních barev a zároveň se pustili do zajímavého projektu tvoření hada. Loučit s podzimem tak pro nás všechny znamenalo nejenom rozloučení se s obdobím, ale také tvůrčím spojením s přírodou.

 

 

 

Všechny fotografie - Listopad - Loučení s podzimem

Říjen - Den zvířat

IMG 140516.10. proběhl u nás ve škole Den zvířat. Mohli jsme zde spatřit pejsky, kočičku, činčilu, hada a papouška. Zaujala nás sbírka motýlů která nás inspirovala natolik, že jsme si vytvořili projetkový plakát. 

 

 

 

 

Všechny fotografie - Říjen - Den zvířat

Říjen - Návštěva legiovlaku

IMG 1011První týden v říjnu zavítal do Moravské Třebové legiovlak. Legiovlak je pojizdné muzeum věrné repliky legionářských vlaků z 1. světové války. Kluci se dozvěděli o historii legionářů, o dobových zbraních či jednotlivých náčiních. Ve škole si poté každý nakreslil vagón i s lokomotivou a poté jsme z toho vytvořili vlastní legiovlak a pověsili jsme si ho na nástěnku. 

 

 

 

Všechny fotografie - Říjen - Návštěva legiovlaku

Září - Závody na koloběžkách

IMG 0879Den 27. září byl věnován již tradičnímu školnímu závodu na koloběžkách, který pro nás připravili starší spolužáci z devátého ročníku společně s paní učitelkou Evou. Kluci se zúčastnili závodu na čas, kdy každý závodník obdržel diplom, medaili a sladkou odměnu. Nádherné slunné počasí nám velice zpříjemnilo dopoledne, takže jsme mohli zůstat a fandit našim spolužákům.

 

 

 

Všechny fotografie - Září - Závody na koloběžkách

Září - Zážitkový den u koní

fba17950 0d95 48ab a1f6 9d373f1701efVe čtvrtek dne 14.9. jsme se vydali na cestu do Útěchova, kde jsme navštívili stejně jako jako minulý rok Jezdecký klub. Dozvěděli jsme se, jak je náročná péče o koně, co vše je potřeba, aby koně měli správnou péči. Přivítal nás také poník Citrónek. Z domu jsme přinesli pamlsky, takže jsme každého koníka nakrmili a na závěr jsme se na nich mohli povozit. Byl to krásný a vydařený den, plný zážitků, na které budeme velmi dlouho vzpomínat.   

  

 

 

Všechny fotografie - Září - Zážitkový den u koní

Září - Stopovaná

5adbf516 c1c1 4d63 896d a6c18ee9227bZačátek školního roku jsme si zpříjemnili výletem do "Pekla". Naši starší spolužáci společně s paní učitelkou nám připravili stopovanou. Po cestě jsme plnili úkoly a na konci cesty nás čekala sladká odměna. Na závěr jsme si společně opekli špěkáčky a spokojeně se vrátili do školy.    

 

 

 

Všechny fotografie - Září - Stopovaná

 
 

BSSPK
 

doucovani zaku skol


logo eu fondu msmt

Projekt spolufinancován Evropskou unií
Název projektu: ZVÝŠENÁ KVALITA VZDĚLÁVÁNÍ III
Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/22_002/0003096

pdf ico