ZS6a7

 

Duben (2)

-

Návštěva divadla

Divadlouvod

V pátek 5.4. se naše třída společně s devátým ročníkem vypravila místo vyučování do divadla. Jeli jsme autobusem do Svitav, kde jsme se zúčastnili divadelního představení Sibiřské haiku. Šlo o přehlídku studentského divadla, takže všichni herci byli velmi mladí, zároveň ale byli moc šikovní a představení i návštěva Svitav se nám líbila.

Další fotogragie Návštěva divadla

Modrý den

 Modrydenuvod

Na 2. dubna připadá Mezinárodní den porozumění autismu - nebo také Modrý den. Cílem je zvýšení povědomí o autismu a lidé, kteří tento svátek chtějí podpořit, tak mohou učinit prostřednictvím právě modrého oblečení. I naše škola se zúčastnila - o velké přestávce jsme se dokonce všichni vyfotili na památku v naší tělocvičně. Tento den je rozhodně důležitý a jsme rádi, že ho takto společně slavíme.

Další fotogragie Modrý den

Březen (1)

-

Exkurze do firmy OR-CZ

ORuvod

V úterý 5. března se naše třída vypravila na exkurzi do firmy OR-CZ, která sídlí v Moravské Třebové. Jedná se o IT firmu, která je na trhu přes 30 let a má okolo 120 zaměstnanců. Její generální ředitel, pan inženýr Mačát, se nás osobně před firmou ujal a popsal nám, čím se firma zabývá a kde ještě sídlí. Poté jsme se přesunuli do zasedací místnosti, kde se nám věnovali ještě dva zaměstnanci, kteří pro nás měli připravené zajímavé prezentace o firmě a její činnosti, různé úkoly a videa. Na památku jsme dokonce všichni dostali kovová brčka jako dárek. Ještě jednou za exkurzi mockrát děkujeme!

Další fotogragie Exkurze do firmy OR-CZ

Únor (1)

-

Procházka do přírody

Opekaniuvod

Jednoho únorového pátku jsme se vydali společně s dalšími ročníky na zimní procházku do přírody. Počasí nám sice moc nepřálo, ale nenechali jsme se odradit a došli až na Křížový vrch, kde jsme si na vyhrazeném ohništi dokonce za odměnu opekli špekáčky. Po cestě zpátky jsme hráli různé hry a zároveň se lépe poznávali s naší novou třídní paní učitelkou.

Další fotogragie Procházka do přírody

Leden (1)

-

Tvorba lapbooku v hodinách přírodopisu

Lapbookuvod

Během lednových hodin přírodopisu jsme tvořili lapbooky. Lapbook je něco jako kniha, kterou si ale tvoříme sami - je plná skládaček, obrázků, popisků apod. Paní učitelky nám obrázky nachystaly a vytiskly a zbytek byl na nás. Žáci šestého ročníku tvořili lapbooky na téma zvířata, kde jsme zopakovali již probrané třídy zvířat (od šelem až po ptáky). Žáci sedmého ročníku měli jako téma hmyz, které zrovna probírají. Lapbooky nám zůstanou a můžeme se z nich učit a opakovat.

Další fotogragie Tvorba lapbooku v hodinách přírodopisu

Prosinec (2)

-

Vánoční besídka ve třídě

Vanoceuvod

Poslední prosincový pátek před Vánoci jsme si ve třídě uspořádali vánoční besídku. Každý jsme donesl něco dobrého k jídlu nebo pití a nezapomněli jsme ani na dárečky. Hned ráno jsme se šli podívat na prodej kaprů u firmy KAYSER, kterým bychom tímto chtěli ještě jednou moc poděkovat za občerstvení ve formě horké čokolády a taky za dárkovou tašku, kterou jsme dostali na rozloučenou jako firemní dar. Poté jsme zamířili zpět do školy, kde jsme zkoušeli nejrůznější vánoční zvyky a tradice, nechybělo tedy pouštění lodiček, krájení jablka a děvčata si šla hodit i botou. Dokonce jsme od paní učitelky každý dostal prskavky, které jsme si šli ven zapálit. Na závěr jsme si konečně předali navzájem dárečky. Besídka se nám všem moc líbila a navodili jsme si krásnou vánoční atmosféru před prázdninami. Tak vše nejlepší do nového roku!

Další fotogragie Vánoční besídka ve třídě

Adventní tvoření

Adventuvod

Ve středu 6. prosince probíhaly adventní dílny ve vestibulu naší školy. Přijeli za námi žáci a pedagogové ze Střední školy zahradnické a technické v Litomyšli, kteří nám nejen prezentovali své adventní výrobky - věnce a svícny, ale dokonce nám pomohli vyrobit si vlastní! Každý jsme si tedy na památku vyrobili alespoň malý svícen z různých dekorací (jak můžete vidět na dalších fotografiích) pomocí tavné pistole. Vůně jehličí dokonale podtrhla vánoční atmosféru.

Další fotogragie Adventní tvoření

Listopad (2)

-

Výuka v listopadu

Listopaduvod

Během listopadových vyučovacích dní jsme si výuku zpestřili například pokusy v hodinách fyziky sedmého ročníku - viz fotografie, kde vidíte náš pokus o spojených nádobách. V hodinách anglického jazyka často tvoříme i v počítačové učebně - například myšlenkové mapy s obrázky a slovní zásobou na téma Christmas (Vánoce), online kvízy a cvičení, pozvánky, atd... Interaktivní výuka nás baví!

Další fotogragie Výuka v listopadu

Projektový den o lidech s nevidomostí

Nevidomostuvod

V listopadu proběhl v naší třídě v rámci páteční výuky projektový den o lidech s nevidomostí, při kterém jsme si vyzkoušeli luštit Braillovo písmo a četli si příběh o dívce se Stargardtovou oční chorobou. Dále jsme zjistili, jaké existují pomůcky pro osoby se zrakovým postižením a vyzkoušeli si hmatová cvičení poslepu.

Další fotogragie Projektový den o lidech s nevidomostí

Říjen (3)

-

Halloween

Halloweenuvod

Halloween - 31.10. (svátek slavený převážně v anglicky mluvících zemích) - jsme si letos rozhodli přiblížit i my! A nejenom my, ale celá škola spolu s námi v rámci projektového dne a po ranním shromáždění v tělocvičně, kde jsme si navzájem prohlédli svoje masky a kostýmy, jsme se přesunuli do třídy. Nečekalo nás ovšem tradiční vyučování, nýbrž povídání o Halloweenu, kvíz, hra s duchy a dokonce tématická úniková hra ''Únik z čarodějné školy'' od paní třídní učitelky. Ovšem největší ''šok'' nastal hned ráno, protože nám obě paní učitelky vyzdobily tematicky celou třídu jako překvapení. Během dne jsme si šli projít dokonce i Halloweenskou stezku po internátě školy, kde nás čekalo 10 zastávek s šiframi a na konci nechyběla ani sladká odměna.

Další fotogragie Halloween

Den se zvířaty

Zviratauvod

Pondělí 16. října bylo pro celou naši školu velmi veselé a netradiční, protože probíhal projektový den se zvířaty. V prvních dvou vyučovacích hodinách jsme obcházeli stanoviště, kde jsme se mohli seznámit i pomazlit s nejrůznějšími zvířaty - od psa, kočky, králíka a želvy až k hadovi, činčile či andulce. Poté jsme si získané znalosti ověřili kvízem a vytvořili jsme i 3D plakát s informacemi o želvě, který zdobí chodbu školy. Těšíme se zase na další dny se zvířátky.

Další fotografie Den se zvířaty

Legiovlak

Legiovlakuvod

Během říjnového úterního dopoledne jsme se vydali na nádraží v Moravské Třebové, kde byl v týdnu od 3.-8.10.2023 přistavený Legiovlak. Jedná se o projekt Československé obce legionářské a my jsme díky tomu mohli prozkoumávat repliku vlaku z období mezi lety 1918-1920. Nechyběl například poštovní, medický ani jídelní vůz. Vlak jsme si prošli a prohlédli celý a na památku jsme zvěčnili své podpisy do návštěvní knihy.

Další fotogragie Legiovlak

Září (3)

-

Závody na koloběžkách

Kolobezkyuvod

Středu 27. září jsme strávili závoděním na Knížecí louce. Šlo o celoškolní závody na koloběžkách a výsledky se vyhlašovaly v rámci jednotlivých tříd. Děvčata závodila na jedno kolo, chlapci pak měli závod o kolo delší. V rámci akce jsme si zopakovali i dopravní výchovu a vítězové si odnesli diplomy.

Další fotografie Závody na koloběžkách

Den s koňmi v Útěchově

Koneuvod

Ve čtvrtek 14. září jsme strávili den u koní v Útěchově na hipoterapii. Měli jsme možnost se na koních projet, nakrmit si je, ale také si prohlédnout příslušenství, které se při péči o koně používá. Nechyběla ani sladká odměna.

Další fotogragie Den s koňmi v Útěchově

Stopovaná do Pekla

Peklouvod

Na konci prvního školního týdne jsme se vydali na vycházku do přírody, ovšem nešlo o jen tak obyčejnou vycházku, nýbrž o 'stopovanou' od letošních žáků devátého ročníku a jejich paní učitelky. Podle mapy a indícií jsme na stanovištích hledali skryté otázky na téma ekologie, které nás dovedly až do Pekla. Odměnou za všechny nalezené a zodpovězené hádanky nám bylo posezení u ohně, opékání špekáčků a hraní her.

Další fotografie Stopovaná do Pekla

 
 

BSSPK
 

doucovani zaku skol


logo eu fondu msmt

Projekt spolufinancován Evropskou unií
Název projektu: ZVÝŠENÁ KVALITA VZDĚLÁVÁNÍ III
Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/22_002/0003096

pdf ico